Adres urzędu

Urząd Gminy Krzywcza

37-755 Krzywcza 36

 

Telefony:

16 671 14 86

16 671 14 84

16 672 74 30

16 671 13 95

 

Fax: 16 733 22 02

E-mail: sekretariat@krzywcza.pl


A A A

Aktualności

 • 2017-11-14 14:11

  Gminne Obchody Święta Niepodległości w Krzywczy

  12 listopada 2017 roku w Krzywczy zorganizowano Gminne Obchody Święta Niepodległości. Organizatorami tego Święta byli: Wójt Gminy Krzywcza, Zespół Szkół w Krzywczy, Parafia Rzymskokatolicka w Krzywczy.
  W programie uroczystości przewidziano uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny w krzywieckim kościele, złożenie kwiatów pod Pomnikiem Obrońców Ziemi Krzywieckiej w latach 1939 – 1946 oraz okolicznościową akademię w Zespole Szkół Krzywczy (w tym występ młodzieży z Zespołu Szkół w Krzywczy oraz koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru „Gloria” z Babic). Przed budynkiem szkoły uroczyście wciągnięta została flaga państwowa na maszt oraz odśpiewano hymn państwowy. Uroczystość uświetniła także obecność żołnierzy z 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla wraz z pocztem sztandarowym oraz poczty sztandarowe ochotniczych straż pożarnych z Krzywczy, z Reczpola i z Ruszelczyc oraz poczet sztandarowy z Publicznej Szkoły Podstawowej im. 11 Karpackiej Dywizji Piechoty z Krzywczy. Swoją obecnością Gminne Obchody Święta Niepodległości uświetnili goście zaproszeni, w tym Poseł na Sejm RP p. Andrzej Matusiewicz, Wicestarosta Przemyski – p. Marek Kudła, radni, sołtysi, przedstawiciele lokalnych instytucji.

   
 • 2017-11-13 10:43

  Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 118 OPADY ŚNIEGU - 1 STOPIEŃ

  W załączeniu "Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 118 OPADY ŚNIEGU - 1 STOPIEŃ"

   
 • 2017-11-08 11:49

  Jubileusz Długoletniego Pożycia Małżeńskiego w Gminie Krzywcza - fotorelacja

  7 listopada 2017 roku w Dworze w Babicach odbyło się uroczyste wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Wójt Gminy Krzywcza p. Wacław Pawłowski wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Krzywcza p. Piotrem Pytlowanym oraz kierownikiem USC Krzywcza p. Jolantą Besa - Skubisz odznaczyli łącznie 13 par małżeńskich z terenu Gminy Krzywcza "Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie" przyznanymi przez Prezydenta RP.
  Uroczystość swoim występem uświetniła Dziecięca Grupa Teatralna "Bystrzaki" działająca przy Świetlicy Wiejskiej w Babicach oraz zespół taneczny i grupa flecistów z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Babicach.

   
 • 2017-11-03 11:51

  Szkolenie dla mikroprzedsiębiorców

  W załączniku podajemy do wiadomości informację o szkoleniu dla przedisębiorców dotyczącym startegii wdrażania Jednolitego Pliku Kontrolnego VAT

   
 • 2017-11-02 09:49

  Zapraszamy na Gminne Obchody Święta Niepodległości!

   
 • 2017-11-02 09:25

  V Kwesta na ratowanie zabytkowych nagrobków na Cmentarzu Komunalnym w Krzywczy już za nami!

  Kolejna, piąta już, kwesta na ratowanie zabytkowych nagrobków na krzywieckim Cmentarzu Komunalnym już za nami. W tym roku udało uzbierać się 3 495, 04 zł i 1 euro, co jest rekordem dotychczasowych kwest. Od godziny 9 rano do godziny 16 kwestowało łącznie 34 wolontariuszy, w tym wójt Gminy Krzywcza – p. Wacław Pawłowski, radni i sołtysi, strażacy, społecznicy, nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół w Krzywczy. Organizatorem tegorocznej Kwesty byli:
  Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu, portal internetowy Krzywcza Trzy Kultury, Urząd Gminy Krzywcza, zaś koordynatorem kwesty – p. Piotr Haszczyn.
  Serdecznie dziękujemy za współpracę wszystkim zaangażowanym w organizację tegorocznej Kwesty!

   
 • 2017-10-31 07:51

  Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 116 SILNY WIATR - 1 STOPIEŃ

  W załączniku podajemy do wiadomości "Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 116 SILNY WIATR - 1 STOPIEŃ"

   
 • 2017-10-30 07:50

  Prognoza Niebezpiecznych Zjawisk Meteorologicznych (silny wiatr, opady deszczu i śniegu)

  W załączniku publikujemy "Prognoza Niebezpiecznych Zjawisk Meteorologicznych (silny wiatr, opady deszczu i śniegu)"

   
 • 2017-10-27 09:41

  Kupna w Gminie Krzywcza pojawi się w filmie Jana Jakuba Kolskiego "Ułaskawienie"

  Październik 2017 roku  w pamięci mieszkańców wsi Kupna pozostanie na długo, bowiem w tym czasie miejscowość ta stała się przez kilka dni planem filmowym. Tą malutką wioskę reżyser Jan Jakub Kolski odwiedził wraz ze swoimi współpracownikami i pracownikiem Urzędu Gminy Krzywcza jeszcze w okresie letnim i wybrał ją do nakręcenia kilku scen w swoim najnowszym filmie „Ułaskawienie”.

  „Ułaskawienie” to najnowsza produkcja w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego – wybitnego polskiego scenarzysty, reżysera i operatora, autora książek i filmów takich jak: „Historia kina w Popielawach” (1998), „Pornografia” (2003), „Jasminum” (2006) czy „Las. 4 rano” (2016) „Ułaskawienie” jest historią o rodzicach żołnierza opowiadaną z perspektywy ich siedemnastoletniego wnuka Janka. Film wpisany jest w dramatyczne wspomnienia powojennej Polski, zawierający jednak unikalną treść: fabuła skupia się przede wszystkim na sile i odwadze dwojga rodziców, pokazując ich walkę o odzyskanie godności i równowagi po utracie syna.
  Zdjęcia do filmu realizowane są na Dolnym Śląsku, Podkarpaciu i w Czechach. Film jest realizowany w koprodukcji polsko-czesko-słowackiej.

  SCENARIUSZ: Jan Jakub Kolski
  REŻYSERIA: Jan Jakub Kolski
  ZDJĘCIA: Julian Kernbach
  DŹWIĘK: Ivan Horak
  SCENOGRAFIA: Paulina Korwin-Kochanowska, Urszula Korwin - Kochanowska
  KOSTIUMY: Monika Onoszko
  CHARAKTERYZACJA: Anna Nobiel-Nobielska

  W rolach głównych w filmie występują: Grażyna Błęcka-Kolska, Jan Jankowski, Michał Kaleta.

  „Ułaskawienie” ma być obrazem bardzo osobistym. Chcę powołać się w tym filmie na życie moich dziadków – Anny i Jakuba. W ich losie wpisanym w panoramę losów polskich pierwszych lat po wojnie przechował się jakiś szczególnie przejmujący depozyt cierpienia, uporu, odwagi i… miłości. Przez lata uczyłem się historii o bohaterach; w Szkole Podstawowej w Popielawach, w liceum we Wrocławiu, na studiach, na ulicy. Zmieniały się ustroje, z nimi perspektywy, ale jedno pozostało niezmienne: pewność, że najodważniejszą kobietą, jaką kiedykolwiek poznałem, była moja babcia Hania, zaś mężczyzną mój dziadek Jakub – mówi reżyser Jan Jakub Kolski

  Fot. Konrad Śniady, Karolina Błażejczak, Julian Kernbach, Robert Kaszycki

   
 • 2017-10-25 13:39

  Zapraszamy do udziału w Kweście na krzywieckim Cmentarzu Komunalnym 1 listopada 2017 roku!

  1 listopada br. w godz. 9.00 - 16.00 na Cmentarzu Komunalnym w Krzywczy zostanie zorganizowana po raz kolejny zbiórka publiczna na renowację zabytkowych nagrobków. Dzięki hojności mieszkańców Gminy Krzywcza i zebranym środkom (Kwesta 2015 i 2016) oraz dotacji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (15 tys. zł) i dotacji z Gminy Krzywcza (3 tys. zł) przeprowadzono I etap konserwacji grobowca hr. Dembinskiej, zakupiono kamień i wykonano projekt II części grobowca, który zostanie wyrzeźbiony i ustawiony w 2018 r. Dzięki pozyskanym środkom, w 2018 roku będzie można zobaczyć grobowiec hr. Dembinskiej - właścicielki Ruszelczyc w pięknej, pierwotnej formie.
  W tegorocznej "Kweście 2017" jako wolontariusze uczestniczyć będą:
  _ Wójt, radni i sołtysi z Gminy Krzywcza,
  - dyrektorzy, nauczyciele ze szkół z terenu Gminy Krzywcza,
  - uczniowie z Zespołu Szkół w Krzywczy,
  - członkowie ochotniczych straży pożarnych z terenu Gminy Krzywcza,
  - mieszkańcy Gminy Krzywcza.
  Organizatorem Kwesty 2017 jest Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu we współpracy z Gminą Krzywcza, zaś koordynatorem kwesty p. Piotr Haszczyn.
  Zapraszamy do udziału w Kweście 2017!