Adres urzędu

Urząd Gminy Krzywcza

37-755 Krzywcza 36

 

Telefony:

16 671 14 86

16 671 14 84

16 672 74 30

16 671 13 95

 

Fax: 16 733 22 02

E-mail: sekretariat@krzywcza.pl


A A A

Aktualności

 • 2018-02-20 11:47

  Oświadczenie potwierdzające brak zmian w 2018 r.

   
 • 2018-02-19 14:42

  Jan Jakub Kolski nagrał scenę do filmu "Ułaskawienie" w krzywieckiej Świetlicy Wiejskiej!

  15 lutego br. w godzinach wieczornych sala Świetlicy Wiejskiej w Krzywczy zamieniła się na salę kinową z 1968 roku. Wszystko to za sprawą reżysera Jana Jakuba Kolskiego, który wraz z swoją ekipą filmową właśnie to miejsce wybrał do jednej ze scen w swoim najnowszym filmie „Ułaskawienie”. Ponadto 19 osób z terenu Gminy Krzywcza zostało statystami we wspomnianym filmie w tymże dniu. Dodatkowo 3 inne osoby z terenu Gminy Krzywcza dzień szybciej, 14 lutego wcieliły się w rolę statystów podczas scen nagrywanych w Kramarzówce. „Scena w kinie” to nie jedyna scena nagrywana przez Jana Jakuba Kolskiego na terenie Gminy Krzywcza. Jesienią ekipa filmowa zagościła w Kupnej, gdzie nakręconych zostało kilka scen do filmu „Ułaskawienie”.

   
 • 2018-02-15 08:35

  Zapraszamy do udziału w powiatowych konkursach wielkanocnych!

  Gmina Krzywcza we współpracy z Powiatem Przemyskim organizuje w bieżącym roku XX Sejmik Folklorystyczny związany z obchodami Świąt Wielkanocnych 18 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Reczpolu.
  Wzorem lat ubiegłych podczas Sejmiku zostaną rozstrzygnięte powiatowe konkursy na najładniejszą pisankę oraz na palmy, baby i mazurki wielkanocne. Zapraszamy do udziału w tychże konkursach. Szczegóły w załączonych regulaminach i kartach złoszeń. Ponadto zachęcamy artystów, twórców ludowych do udziału w kiermaszu wielkanocnym, który zostanie zorganizowany podczas Sejmiku. Karta zgłoszenia udziału w kiermaszu znajduje się także w załączeniu.

   
 • 2018-02-13 08:35

  Zapraszamy do udziału w Turnieju piłki siatkowej o Puchar Wójta Gminy Krzywcza 2018

  Urząd Gminy Krzywcza, Zespół Szkół w Krzywczy oraz Parafialny Klub Sportowy UNUM Babice zapraszają do udziału w Turnieju Piłki SIatkowej o Puchar Wójta Gminy Krzywcza 2018. Zgłoszenia przyjmujemy do 28 lutego 2018 r. W załączeniu regulamin oraz karta złoszeń.

   
 • 2018-02-12 10:02

  Bal karnawałowy dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej

  10 lutego br. w Babicach zorganizowany został przez Urząd Gminy Krzywcza integracyjny bal karnawałowy dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z terenu Gminy Krzywcza, z Domu Dziecka w Nienadowej oraz z Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Przemyślu. Spotkanie rozpoczęło się w Świetlicy Wiejskiej w Babicach spektaklem pt."Zamieszanie w krainie bajek" w wykonaniu Grupy Teatralnej "Wkręceni Wkręceni" z Babic. Następnie uczestnicy balu z lampionami i grzechotkami pod asystą OSP Babice przeszli do Dworu w Babicach. Tam czekał na nich już bal w pełnym tego słowa znaczeniu. Były wspólne tańce, śpiewy, zabawy oraz poczęstunek. Podczas balu strażacy z OSP Babice przygotowali też pokaz sprzętu strażackiego dla uczestników balu. Bardzo dużą atrakcją wieczoru było wspólne rozpalenie integracyjnego światełka do nieba.

   
 • 2018-02-08 12:17

  "Pożyteczne ferie 2018" w Gminie Krzywcza

  Podczas ferii zimowych 2018 w Gminie Krzywcza zorganizowano cykl nieodpłatnych zajęć dla dzieci z terenu Gminy Krzywcza pn. "Pożyteczne ferie", na które rodzice wstępnie zapisali blisko 150 dzieci z całej Gminy Krzywcza, z czego w zajęciach dziennie uczestniczyło ok. 110 dzieci. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Wójt Gminy Krzywcza. Dzieci miały także zapewniony nieodpłatny dowóz z wszystkich miejscowości Gminy Krzywcza. Zajęcia zostały zorganizowane przez cztery dni(29.01.2018 r., 31.01.2018 r., 02.02.2018 r., 06.02.2018 r.). W programie zajęć przewidziano wiele różnych atrakcji.
  W pierwszym dniu zajęć (29.01.2018 r.) dzieci obejrzały spektakl teatralny „Morska przygoda” w wykonaniu Agencji Artystycznej "Zielony melonik" z Rzeszowa oraz miały okazję uczestniczyć w warsztatach paleontologicznych przygotowanych nieodpłatnie przez p. Roberta Szybiaka z Muzeum Minerałów i Skamieniałości w  Dubiecko. Ponadto wysłuchały pogadanki nt. „Bezpieczne ferie”, którą przeprowadził starszy sierżant p. Marek Undziakiewicz z Komisariatu Policji w Dubiecku. Nie zabrakło też czasu na wspólne wykonywanie kolorowych kanapek oraz gry, zabawy i konkursy.
  31 styczeń br. (środa) upłynął pod hasłem „Bal karnawałowy”. Dzieci w pięknych kolorowych strojach wspólnie spędziły cztery godziny tańcząc, śmiejąc się i bawiąc. Ogromną atrakcją balu były: mini studio kosmetyczne przygotowane przez Salon Kosmetyczny „Metamorfoza” z Krzywczy oraz  mini studio fryzjerskie przygotowane przez Salon Fryzjerski „Justyna” z Babic. Nie zabrakło też tradycyjnego malowania buziek, ogromnych baniek mydlanych, sztucznych opadów śniegu, zabaw z chustą klanzą, wspólnego poczęstunku z ciastem jak na bal przystało, a także wielu gier i konkursów.
  2 lutego 2018 r., w piątek także nie zabrakło atrakcji. Wspaniałe warsztaty przyrodnicze przygotowała  p. Małgorzata Tarczyńska – Góra z Zespołu Parków Krajobrazowych w Przemyślu, zaś zajęcia sp. Krzysztof Wanat i p. Mateusz Chruścicki z Akademi Piłkarskiej UNUM. W tym dniu dzieci wykonywały też maski karnawałowe, były wspólne gry i zabawy oraz konkursy.
  Na zakończenie zajęć, 6 lutego 2018 r., 110 – osobowa grupa wyruszyła na wycieczkę do Centrum Zabaw i Rekreacji KOLORADO w Malawie, gdzie dzieci bawiły się na sali zabaw, w parku linowym oraz miały możliwość zagrania w kręgle. W tym też dniu rozstrzygnięto, ogłoszony wcześniejprzez trenerów APU UNUM, konkurs plastyczny ph. „Piłkarz UNUM oczami dziecka”.
  W ramach zajęć dzieci podpisywały też list skierowany do Kapituły Uśmiechu z prośbą o przyznanie Orderu Uśmiechu p. Grzegorzowi Kasdepke – znanemu pisarzowi dziecięcemu.
  W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim wyżej wymienionym podmiotom za wspaniałą współpracę przy organizacji zajęć. Jednocześnie dziękujemy naszym sponsorom, którzy wsparli nas w formie finansowej bądź też rzeczowej. Byli to:
  Bank Spółdzielczy w Dynowie,
  Alt – Kom II s.c. Foryś D.A.,
  Lejdis Gabinet Kosmetyczny w Przemyślu,
  Delikatesy Piotruś Pan w Krzywczy,
  ASTRA S.A. w Przemyślu,
  Sklep Animatora w Krakowie,
  Hurtownia Spożywcza Kolmar w Przemyślu,
  Wydawnictwo Literatura,
  Wydawnictwo Nasza Księgarnia,
  Wydawnictwo Zakamarki,
  Wydawnictwo Sonia Draga,
  Wydawnictwo Krytyki Politycznej Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego,
  Wydawnictwo Skrzat,
  Wydawnictwo Dygresje,
  Wydawnictwo Rebel.
   

   
 • 2018-02-08 10:25

  Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży "Zapobiegajmy pożarom" - etap powiatowy

  Rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży "Zapobiegajmy pożarom" na etapie powiatowym. Na konkurs wpłynęło 73 prac z terenu powiatu przemyskiego.
  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze wśród laureatów etapu powiatowego są przedstawiciele z terenu Gminy Krzywcza.

  W I grupie wiekowej – przedszkola:
  I miejsce: Helena Pawłowska z Woli Krzywieckiej (ZS Krzywcza)
  II miejsce: Oliwia Skubisz z Woli Krzywieckiej (ZS Krzywcza)
  III miejsce: Paulina Mazur z Krzywczy (ZS Krzywcza)
  Wyróżnienia:
  Wiktoria Popowniak z Krzywczy (ZS Krzywcza)
  Maja Sroka z  Średniej (ZS Krzywcza)
  Szymon Sobol z Babic (SP Reczpol)

  W II grupie wiekowej – szkoła podstawowa klasy I – III
  II miejsce: Maja Budzińska z Krzywczy (SP Reczpol)

  W III grupie wiekowej:
  II miejsce: Jacek Fudali z Ruszelczyc (ZS Krzywcza)
  Wyróżnienia:
  Martyna Binko z Woli Krzywieckiej (ZS Krzywcza)
  Oliwia Wiśniowska ze Skopowa (SP Babice).

  Prace wszystkich wymienionych powyzej laureatów konkursu wezmą uział w etapie wojewódzkim konkursu, który zostanie rozstrzygnięty 24 lutego 2018 r. W Zarzeczu. Pamiątkowe dyplomy zostaną wręczone laueratom konkursu po feriach zimowych.

   
 • 2018-01-30 10:12

  OGŁOSZENIE

  OGŁOSZENIE

   

  Urząd Gminy w Krzywczy informuje, że opłaty za odbiór odpadów, za ścieki i podatki należy wnosić w kasie Banku Spółdzielczego w Krzywczy lub przelewem na rachunek bankowy Gminy Krzywcza nr 29 9093 1046 2003 0300 0071 0002.

  Urząd Gminy Krzywcza od 2017 r nie posiada własnej kasy.

  Przepraszamy za omyłkowo wpisaną kasę Urzędu Gminy w harmonogramach na odbiór odpadów w 2018 r. dostarczonych do mieszkańców gminy.

  Na stronie internetowej bip.ugkrzywcza.pl udostępniony został poprawiony harmonogram.

   

   
 • 2018-01-29 14:56

  Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 13 SILNY WIATR-1 STOPIEŃ

  W załaczeniu podajemy do wiadomości "Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 13 SILNY WIATR-1 STOPIEŃ"

   
 • 2018-01-29 09:16

  Prognoza Niebezpiecznych Zjawisk Meteorologicznych (silny wiatr 1)

  W załączniku podajemy do wiadomości "Prognoza Niebezpiecznych Zjawisk Meteorologicznych (silny wiatr 1)"

   
Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 37 Następna »